Nepřátelské pracovní prostředí

Goldmünzen kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.
Ve Spojených státech pracovního práva, existuje nepřátelské pracovní prostředí, když něčí chování uvnitř pracovišti vytváří prostředí, které je obtížné nebo nepříjemné pro jinou osobu, pracovat v.
Časté stížnosti na sexuální obtěžování soudní spory patří mazlení, dvojsmyslné poznámky, sexuálně sugestivních fotografií zobrazovaných pracoviště, použití sexuálního jazyka nebo off-barvy vtipy. [1] Drobné problémy, mrzutosti a izolované incidenty obvykle nejsou považovány za nezákonné. Za protiprávní, musí toto jednání vytvořit pracovní prostředí, které by bylo zastrašující, nepřátelské nebo urážlivé pro rozumného člověka. Zaměstnavatel může být odpovědný za to, že zabránit těmto podmínkám na pracovišti, pokud může prokázat, že se pokusila zabránit obtěžování a že zaměstnanec nedokázal využít stávajících obtěžování protiopatření nebo nástrojů poskytnutých zaměstnavatelem. [2]

Nepřátelské pracovní prostředí může být také vytvořen při řízení působí takovým způsobem navržen tak, aby zaměstnanec skončit jako odplatu za nějakou akci. Například, pokud zaměstnanec hlášeny bezpečnostní porušení při práci, byl zraněn, pokoušel se vstoupit do odborů, nebo hlášeny porušení předpisů vedením a reakce vedení měl obtěžovat a tlak zaměstnanec skončit. Zaměstnavatelé se snažili přinutit zaměstnancům přestat zavedením neoprávněné disciplínu, snížení hodin, sníží platy nebo přenášení stěžující zaměstnance do vzdálené lokality práce.

Spojené státy nejvyšší soud ve Oncale v. Sundowner Offshore Services, Inc. [3] že hlava VII „není obecná zdvořilost kód.“ Tak, federální zákon nezakazuje jednoduchý škádlení, spatra komentáře nebo izolované incidenty, které nejsou mimořádně závažný. Spíše jednání tak musí být objektivně urážlivé povahy, aby změnila podmínky zaměstnávání jednotlivce. Pracovní podmínky se změní pouze v případě, že obtěžování vrcholí v hmotné akci zaměstnání, nebo je natolik závažné, nebo všudypřítomná.

zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Hostile_work_environment